Motorsport Games 2022 - Igrzyska Sportów Motorowych

Kilkunastoosbowa reprezentacja Polski wystartuje pod koniec października na Motorsport Games w Marsylii. Kapitanem reprezentacji jest Kuba Przygoński. Patronat medialny nad imprezą objęła Interia.pl, a dziennikarze działu Motoryzacja będą relacjonować wydarzenie prosto z Francji.

Pierwsza edycja Motorsport Games odbyła się w 2019 roku, następnie z powodu pandemii dwie kolejne edycje zostały odwołane. W tym zawody powróciły.

Motorsport Games - reprezentacja

Kapitanem polskiej ekipy jest utytułowany drifter Kuba Przygoński. Wśród zgłoszonych zawodników znalazła się także załoga Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk (Rally2) oraz Maciej Marcinkiewicz i Mateusz Kaprzyk (LMP3).

Jak jednogłośnie przyznają zawodnicy, rywalizacja pod biało-czerwoną flagą, w tym samym miejscu i czasie, to dla każdego z nich duże wydarzenie i emocje inne od tych, których doświadczają na co dzień startując pod własnymi nazwiskami. Reprezentację tworzy 18 zawodników, wystąpią oni w 10 dyscyplinach. Poza zawodnikami na zawody pojadą opiekunowie niepełnoletnich zawodników, sztab techniczny oraz przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego. W sumie polska ekipa liczyć będzie ponad 30 osób.

Reklama

Polska reprezentacja na Motorsport Games 2022 jest zróżnicowana wiekowo - najmłodszy zawodnik ma 11 lat i jest nim Borys Łyżeń, utalentowany kierowca gokartów. W składzie reprezentacji znalazły się także 4 panie. Płeć piękną reprezentują Sara Kałuzińska - Auto Slalom, Emilia Rotko i Kornelia Olkucka - gokarty oraz Klara Kowalczyk. Klara jeździ gokartem, jednak jest jeszcze za młoda, aby wziąć udział w Igrzyskach - ma 11 lat, jak Borys, jednak jest od niego kilka miesięcy młodsza. W polskiej ekipie będzie pełniła rolę reporterki - jej relacje "od kuchni" można będzie obserwować w mediach społecznościowych.

Motorsport Games - konkurencje

Na kierowców biorących udział w Motorsport Games czeka 17 konkurencji. Każda z nich ma oczywiście swoje określone zasady. Na asfaltowych odcinkach specjalnych zobaczymy samochody kategorii Rally2 i Rally4. W rywalizacji tej wystartować mogą wszystkie samochody homologowane przez FIA, natomiast Rally2 mają do dyspozycji 12 kompletów opon, a Rally4 - osiem.

Na trasy odcinków rajdowych wyjadą także samochody Historic Rally - rajdówki wyprodukowane w latach 1970-1981.

W Cross Car Senior i Cross Car Junior kierowcy wystartują pojazdami jednomiejscowymi przystosowanymi do tras rallycrossowych. W kategorii Junior będą mogli wystartować zawodnicy w wieku 13-15 lat. Dla młodzieży od 16 lat przygotowano rywalizację w kategorii Digital - zawodnicy walczą na symulatorach o najlepszy czas w grze Gran Turismo.

Na torze zobaczymy w dwóch konkurencjach samochody GT3 oraz samochody serii TCR. Nie zabraknie bolidów F4 i samochodów serii LMP3 - nowej kategorii wyścigów długodystansowych FIA, której pojazdy są w trakcie homologacji.

W czterech różnych kategoriach różniących się dopuszczalnym wiekiem zawodników i stopniem skomplikowania tras wystartują kierowcy gokartów. Organizatorzy zaplanowali także konkurencję sprawnościową dla samochodów elektrycznych z napędem na przednią oś oraz oceniane przejazdy driftowozów.

Motorsport Games 2022 w Marsylii

Igrzyska odbędą się w dniach 26-30 października w Marsylii, na torze Paul Ricard. Patronat medialny nad Motorsport Games 2022 objęła Interia.pl, a dziennikarze działu Motoryzacja będą na miejscu i będą relacjonować przebieg Igrzysk Sportów Motorowych 2022.

Według danych FIA w tegorocznej edycji zawodów mają wziąć udział zawodnicy z 90 krajów.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: motorsport | Motorsport Games
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy