Maciej Gładysz mistrzem WSK Open Cup 2020

Polski kierowca kartingowy w najlepszy możliwy sposób kończy swoją przygodę w kategorii Mini, zdobywając mistrzostwo WSK Open Cup!

W ubiegłym tygodniu odbyły się dwie rundy WSK Open Cup na torze Adria we Włoszech, do których w kategorii Mini 60 zgłosiło 67 zawodników z całego świata.

Maciej po dwóch bardzo dobrych sesjach kwalifikacyjnych, które zakończył się pierwszej rundzie na drugim miejscu, a w drugiej rundzie wywalczył pole position, wystartował w ośmiu wyścigach kwalifikacyjnych (tzw. heatach). Doskonała jazda w heat’ach zaowocowała dobrymi miejscami startowymi w sobotnich półfinałach. Maciek wygrał pierwszy półfinał, a w drugim po zaciętej walce minął linię mety na drugim miejscu ze stratą 0,003 s. do swojego rywala.

W niedzielnym finale 1. rundy WSK Open Cup zawodnik Parolin Racing Kart bardzo dobrze wystartował z pole position i walczył bezbłędnie przez cały wyścig. Bardzo  dobra jazda podczas finału zaowocowała zwycięstwem na mecie oraz najszybszym czasem okrążenie wyścigu. W finale 2. rundy tego weekendu walka była bardzo zacięta. Maciej przyjechał na piątym miejscu, ale ilość zdobytych punktów dały mu tytuł Mistrza WSK Open Cup 2020! Drugie miejsce zdobył T. Monza z Singapuru, a trzecie R. Lammers z Holandii.