Reklama

Loeb odkurzaczem?

Broniący tytułu mistrzowskiego Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) jest po pierwszym dniu liderem Rajdu Turcji, ósmej eliminacji mistrzostw świata.

Drugi ze stratą 1 s jest Norweg Henning Solberg (Ford Focus), trzeci Fin Jari-Matti Latvala (Ford Focus) - strata 1,1 s do lidera. W rajdzie nie startują Polacy.

Po czterech odcinkach specjalnych na czterech czołowych pozycjach byli kierowcy Forda. Prowadził Mikko Hirvonenen, drugi był Jari- Matti Latvala, trzeci Włoch Gigi Galli, czwarty Henning Solberg. Loeb był piąty ze stratą 10,2 s do lidera.

Pierwszego dnia rajdu kierowcy przejechali 9 odcinków specjalnych. Prowadzący w rajdzie po siedmiu odcinkach Mikko Hirvonen na ostatnim OS-ie stracił ponad 30 s do zwycięzcy Solberga i spadł w klasyfikacji generalnej na 5. miejsce.

W sobotę drugiego dnia rajdu jako pierwszy będzie startował Loeb. Francuz będzie w dość trudnej sytuacji, gdyż jadąc jako pierwszy będzie czyścił z drobnych kamieni trasę innym zawodnikom.

Reklama

Nie sądzę, aby "wypuszczenie" mnie na pierwsze miejsce w rajdzie było taktyką kierowców Forda. Rzeczywiście będę czyścił trasę, ale do dla mnie dobrze. Nie będę znał czasów rywali, dlatego pojadę maksymalnie szybko i mam nadzieję, że na każdym odcinku będę o kilka sekund szybszy - powiedział na mecie po pierwszym dniu rajdu Sebastien Loeb.

Wyniki Rajdu Turcji po pierwszym dniu:

1. Sebastien Loeb (Francja/Citroen C4 WRC) 2:02.35,2

2. Henning Solberg (Norwegia/Ford Focus WRC) strata 1,0

3. Jari-Matti Latvala (Finlandia/Ford Focus WRC) 1,1

4. Gigi Galli (Włochy/Ford Focus WRC) 2,2

5. Mikko Hirvonen (Finlandia/Ford Focus WRC) 6,8

6. Petter Solberg (Norwegia/Subaru Impreza WRC) 49,1

7. Matthew Wilson (W. Brytania/Ford Focus WRC) 1.05,9

8. Daniel Sordo (Hiszpania/Citroen C4 WRC) 1.06,8

9. Federico Villagra (Argentyna/Ford Focus WRC) 2.17,2

10. Toni Gardemeister (Finlandia/Suzuki SX4) 2.27,1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy