Reklama

Leszek Kuzaj wraca!

Leszek Kuzaj wraca na rajdowe trasy. Krakowski kierowca w grudniu ubiegłego roku, po wypadku w Czechach, w wyniku którego dwóch kibiców poniosło śmierć, zawiesił starty.

Plany Leszka Kuzaja obejmują pełny cykl mistrzostw Polski oraz start w Rajdzie Polskim samochodem WRC.

- To będzie trudny sezon, mimo że prawdopodobnie nie zostaną rozegrane wszystkie eliminacje, jak to pokazał już Rajd Krakowski - powiedział Leszek Kuzaj. - Mimo panującego kryzysu wielu dobrych kierowców zebrało budżet, szykuje się mocna stawka nie tylko w samochodach S2000, więc walka toczyła się będzie każdego dnia rajdu o każdy punkt. Można ich będzie bowiem, w myśl nowego regulaminu, zdobyć znacznie więcej podczas jednego rajdu. Tak więc zarówno nam jak i kibicom na pewno nie zabraknie emocji.

Reklama

- Dzięki sponsorom udało mi się zgromadzić budżet i wystartuję wraz z Robertem Hundlą Peugeotem 207 S2000 w pełnym cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Chciałbym oczywiście pojechać, jak chyba większość kierowców, w Rajdzie Polski, który w tym roku urósł do rangi eliminacji Mistrzostw Świata. Na razie są to tylko plany. W tej chwili mój budżet na ten start i na samochód WRC nie pozwala. Być może zaliczę za to sporadycznie kilka innych rajdów.

Leszka Kuzaja - czterokrotnego Mistrza Polski, po raz pierwszy w tym roku na krajowych trasach zobaczymy w dniach 14-16 maja podczas rajdu Elmot - Krauze z bazą w Świdnicy.

Drugim Peugeotem S2000 przygotowywanym przez STT Racing startował będzie w tym sezonie Szymon Ruta.

Dowiedz się więcej na temat: starty | budżet | plany | leszek kuzaj | kuzaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama