Reklama

Kuzaj z Mombaertsem

Informowaliśmy już o utworzeniu rajdowego zespołu Peugeot Sport Polska Rally Team. Za kierownicą Peugeota 206 WRC zasiądzie w tym sezonie krakowianin, Leszek Kuzaj. Przypomnijmy, że jego plany startowe obejmują udział we wszystkich eliminacjach Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski 2002, począwszy od Rajdu Krakowskiego, który odbędzie się już za kilka dni.

Początkowo nie wiadomo było kto zasiądzie na prawym fotelu rajdowego peugeota. Okazuje się, że będzie to belgijski pilot Erwin Mombaerts, znany polskim kibicom z Rajdu Barbórki, kiedy to pilotował belgijskiego kierowcę Rocco Theunissena. W środę i czwartek w okolicach Krakowa odbędą się testy Peugeota 206 WRC.

A oto co Leszek Kuzaj powiedział w rozmowie z reporterem INTERIA.PL: - Wspólnie z Peugeot Polska i Kronosem szukaliśmy profesjonalnego pilota, który miałby doświadczenie i znał "dwieścieszóstkę". Wybór padł na Erwina (rozważana była jeszcze kandydatura Pera Carlssona, pilota Łukasza Sztuki na ubiegłorocznym Rajdzie Krakowskim - przyp. red.), który ma za sobą starty także w mistrzostwach świata. Trochę obawiam się opisu angielskiego, ale od pewnego czasu trenuję w ten sposób, jestem więc dobrej myśli. Czy Mombaerts będzie jeździł ze mną przez cały sezon okaże się po pierwszym naszym wspólnym starcie.

Reklama

Erwin Mombaerts ma 39 lat, jest pilotem rajdowym od 1987 roku. Jego największe osiągnięcia sportowe to: mistrzostwo Belgii 2000, Holandii 1999, 2000, zdobycie Western European Cup 2000.

Erwin startował czterokrotnie w Polsce, w latach 1994 - 1996 w Rajdzie Polski u boku Dominique Bruyneela, w roku 2001 w Rajdzie Barbórki z kierowcą Rocco Theunissenem (Toyota Corolla WRC).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: leszek kuzaj | peugeot | wrc | kuzaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje