Reklama

Kuzaj w Argentynie

W czwartek rozpoczyna się Rajd Argentyny, szósta tegoroczna runda mistrzostw świata. Do udziału w rajdzie zgłosiło się 77 załóg, w tym wszyscy najlepsi kierowcy świata z liderem mistrzostw Francuzem Sebastienem Loebem (Citroen Xsara WRC). W rajdzie wystartuje Leszek Kuzaj z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Subaru Impreza).

Rajd rozpocznie się w nocy z czwartku na piątek od dwukrotnego przejazdu superoesu o długości 2,7 km. W sumie zawodnicy od piątku do niedzieli przejadą 22 odcinki specjalne o łącznej długości 351,4 km, cała trasa rajdu ma 1474,8 km. Pierwsza załoga powinna pojawić się na mecie w niedzielę wieczorem.

W piątek i sobotę załogi przejadą po osiem odcinków specjalnych, w niedzielę ostatniego dnia cztery. Rajd Argentyny uważany jest przez zawodników za jedną z najtrudniejszych eliminacji mistrzostw świata. Trasy odcinków specjalnych prowadzą po wyboistych, szutrowych drogach, wiele razy awarie samochodów wyeliminowały z walki o zwycięstwo faworytów.

Reklama

W ubiegłym roku w Rajdzie Argentyny triumfował Sebastien Loeb (Citroen Xsara WRC), drugi był Fin Marcus Groenholm jadący Peugeotem 307 WRC, trzecie miejsce zajął Norweg Petter Solberg (Subaru Impreza WRC).

W ubiegłych latach po trzy razy w rajdzie zwyciężali Miki Biasion, Carlos Sainz i Tommi Makinen. Dwa razy wygrał Juha Kankunen i Didier Auriol. W tym roku faworytem jest Loeb, ale do walki o zwycięstwo może się włączyć także Groenholm, który jest uważany za specjalistę od jazdy po luźnych nawierzchniach.

ZOBACZ zdjęcia naszego reportera z Rajdu Argentyny.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama