Reklama

Kuzaj na Rajdzie Elmot

Załoga Peugeot Sport Polska, Leszek Kuzaj i Erwin Mombaerts już w najbliższy piątek wystartuje w trzydziestym Rajdzie Elmot - trzeciej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Popularny Kuzi i jego belgijski pilot są już po zapoznaniu z trasą, oraz testach swojego Peugeota 206 WRC, mających na celu dopasowanie ustawień do wymagań dolnośląskiej imprezy.

Leszek Kuzaj: - Rajd zostanie rozegrany na zaledwie trzech różnych odcinkach, tyle że przejeżdżanych w dwie strony, co sprawia, że zapoznanie z trasą przebiegło bardzo szybko i sprawnie. To nasz drugi wspólny start z Erwinem i liczę, że współpraca będzie przebiegać jeszcze lepiej niż w Krakowie. To prawdziwy profesjonalista, który zaimponował mi zdolnością do szybkiego przystosowania się w zupełnie nowych warunkach. Jest bardzo wszechstronny, jego sugestie są bardzo pomocne przy ustawianiu samochodu. Poza tym oczywiście świetnie sprawdza się na prawym fotelu. Ma znakomite tempo dyktowania.

Reklama

Mnie osobiście najbardziej podoba się odcinek Lubachów-Jedlina Zdrój biegnący dookoła jeziora. Jest szybki i dość trudny technicznie - taki, na jakim Peugeot 206 WRC powinien spisywać się znakomicie. Podczas testów większość czasu poświęciliśmy na ustawienie auta. Niestety dotychczas nie uzyskaliśmy zadowalających efektów. Mamy wciąż problemy z zawieszeniem. Samochód skacze, przez co bardzo trudno utrzymać optymalny tor jazdy. Dlatego też pierwszy etap rajdu będziemy musieli pojechać spokojniej, bez zbędnego ryzyka.

Ten rajd nigdy nie był i w tym roku też nie będzie dla nas spacerkiem. Spodziewam się zaciętego pojedynku z Januszem Kuligiem, który zawsze na Elmocie był bardzo szybki. Mam nadzieję, że nasza rywalizacja dostarczy wszystkim kibicom mnóstwa emocji. Liczymy na gorący doping, do zobaczenia na trasie!

Na Rajd Elmot złożą się dwa etapy. Pierwszy, rozgrywany w piątek 3 maja, to dwie pętle po dwa odcinki specjalne. Drugi, rozgrywany w sobotę 4 maja, to trzy pętle po trzy odcinki specjalne. W sumie załogi będą miały więc do pokonania trzynaście oesów o łącznej długości ponad 140 kilometrów. Start i meta rajdu odbędą się na stadionie OSiR w Świdnicy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rajd | peugeot | leszek kuzaj | elmot | kuzaj

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy