Reklama

Kuchar i Szczepaniak po I etapie

Polska załoga Tomasz Kuchar i Maciej Szczepaniak jadąca samochodem Hyundai Accent WRC po pierwszym etapie Rajdu Cypru zajmowała 21 pozycję. Na poszczególnych odcinkach specjalnych Polacy plasowali się na miejscach od 20 do 26 i borykali się z poważnymi kłopotami technicznymi.

Do prowadzącego w rajdzie Colina McRae Kuchar ze Szczepaniakiem stracili 5:44,7.

Reklama

Tomasz Kuchar: - Drogi, na których rozgrywany jest ten rajd są naprawdę mordercze dla samochodów. Dziś chyba wszyscy mieli jakieś techniczne problemy. Jedni mniejsze, inni większe. My niestety te większe. Uszkodziliśmy amortyzator, popsuł się tylny dyferencjał i 3 odcinki specjalne, czyli całą jedną pętlę jechaliśmy bez wtrysku wody. Poza tym cały czas przegrzewał się silnik, elektronika przestawiała się na program awaryjny i nie mieliśmy pełnej mocy. Ustawienie zawieszenia też jest dalekie od ideału, ale to jest konsekwencją tego, że przed rajdem nie mieliśmy praktycznie żadnych testów. Na ostatnim dzisiejszym serwisie uszkodzone elementy zostaną wymienione, poprawimy ustawienie zawieszenia i jutro powinno być lepiej, boję się tylko o silnik. Drugi etap jest najdłuższy i najtrudniejszy, a nie ułatwi go na pewno deszcz, który właśnie zaczął padać. W deszczu tworzy się na drogach swoista maź i robi się bardzo ślisko.

Maciej Szczepaniak: - Wiem, że wyniki, jakie dziś uzyskaliśmy nie są imponujące. Cieszymy się jednak, że w końcu udało nam się przejechać Hyundaiem kilka odcinków specjalnych. Hyundai na szutrach prowadzi się zupełnie inaczej niż jego asfaltowa wersja. Myślę, że z każdym odcinkiem będziemy znali ten samochód coraz lepiej, dokonamy niezbędnych zmian w ustawieniach i będziemy jechali coraz szybciej. Tomek boi się, że silnik może nie wytrzymać, ja niestety obawiam się o siebie. Te potworne wyboje dały mi się dziś we znaki, zacząłem znowu odczuwać skutki wypadku w Hiszpanii. Teraz jednak będę kilka godzin odpoczywał i mam nadzieję, że jutro nie będzie gorzej.

Drugi etap Rajdu Cypru wystartuje o 5:00 rano naszego czasu. Trasa tego etapu liczy ponad 640 kilometrów, w tym 8 odcinków specjalnych o łącznej długości 146 kilometrów. Meta rajdu w niedzielę o 15:30.

autoklub.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: silnik | maciej szczepaniak | Tomasz Kuchar | Szczepaniak | kuchar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje