Reklama

Kubica najszybszy w klasie

Robert Kubica (Renault Clio S1600) był w czwartek najszybszy w klasie A6 w prologu Rally 1000 Miglia, pierwszej eliminacji rajdowych mistrzostw Europy, która rozgrywana jest na trasach w północnych Włoszech.

Wyniki rajdu będą także zaliczane do klasyfikacji generalnej mistrzostw Włoch.

Reklama

Rajd rozpoczął się w czwartek superoesem Citta di Desenzano o długości 3,8 km na torze kartingowym South Garda Karting w Lonato. Robert Kubica był najszybszy w gronie piętnastu kierowców rywalizujących w klasie A6 (samochody S1600). W klasyfikacji generalnej zawodnik teamu Formuły 1 Renault uzyskał 21. czas.

Superoes wygrał Giandomenico Basso (Fiat Punto Abarth S2000), zwycięzca imprezy w 2004, 2007 i 2009 roku. Włoch, który jest na liście priorytetowej "A" FIA uzyskał czas 3.13,1. Kubica stracił do zwycięzcy 5,3 s.

Drugi polski kierowca Maciej Oleksowicz (Ford Fiesta S2000) zajął 14. miejsce tracąc do Basso 2,5 s.

Dzisiaj i w sobotę kierowcy będą mieli do przejechania 14 odcinków specjalnych o łącznej długości 258 km. Trasa całego rajdu wraz z dojazdami ma 845 km.

Pierwsza załoga na mecie w Brescii spodziewana jest w sobotę po godzinie 15, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się późnym wieczorem na centralnym placu Piazza della Vittoria.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: czwartek | Renault Clio | Robert Kubica | robert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje