Krzysztof Hołowczyc nie wystartuje już w Rajdzie Dakar!

Krzysztof Hołowczyc wygrał rajd Baja Poland i... zapowiedział koniec kariery w tej dyscyplinie motorsportu! Nie pojawi się więc już na trasie Rajdu Dakar ani w żadnych innych zawodach typu cross country. Wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach zamierza rywalizować w rallycrossie.

Hołek wygrał tę imprezę po raz drugi z rzędu i piąty w karierze.  Reprezentant LOTTO Rally Team prowadzenie w zawodach objął już po pierwszym przejeździe niemal 150-kilometrowego odcinka na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim.

W sumie w drodze po upragnione zwycięstwo, popularny Hołek w tym roku pilotowany przez Łukasza Kurzeję, wygrał dwa z pięciu prób sportowych zlokalizowanych w województwie Zachodniopomorskim.
Drugie miejsce w szczecińskim klasyku zajął Nasser Al-Attiyah (MINI All4Racing), który powiększył swoja przewagę w klasyfikacji Pucharu Świata.
Najniższy stopień podium przypadł w udziale holendersko-belgijskiej załodze: Bernhard Ten Brinke / Tom Colsoul (Toyota Hilux Overdrive). 

"Nie jadę na najbliższy Dakar. Będę przyjeżdżał tutaj na Baję, ale nie po to by się ścigać" - powiedział Hołowczyc  na podium dla zwycięzców.

Hołek w piątek zanotował trzeci czas prologu, na którym najszybszy był Al-Attiah. W drugim dniu, na odcinkach specjalnych rozgrywanych na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim Polak rozstrzygnął rywalizację na swoją korzyść. Na liczącej łącznie 288 km trasie wypracował sobie ponad 6,5 min. przewagi.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu i tak zadowoliło reprezentanta Kataru, bo jego najgroźniejszy rywal w walce o tegoroczny Puchar Świata cross country - Władimir Wasiliew w Baja Poland był dopiero szósty i przewaga Al-Attiaha nad nim wzrosła do 22 pkt.

"To nie był łatwy rajd, ale oczywiście jestem bardzo zadowolony. Druga pozycja jest bardzo dobra z punktu widzenia klasyfikacji Pucharu Świata. Gratuluję Krzysztofowi zwycięstwa. Pojechał bardzo dobrze. Mam nadzieję przyjechać na ten rajd również w przyszłym roku." - mówił Katarczyk na mecie.

 

INTERIA.PL
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy