Reklama

Kolejny Rajd Polski nie tylko na Mazurach

Na Litwie odbędą się co najmniej trzy odcinki specjalne przyszłorocznego Rajdu Polski, siódmej eliminacji mistrzostw świata - poinformował prezes Polskiego Związku Motorowego Andrzej Witkowski.

O powierzeniu Polsce organizacji rajdowych MŚ na trzy lata zadecydowała w piątek Światowa Rada Sportu Samochodowego FIA.

"Gdy w 2009 roku nowym prezydentem Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) został Jean Todt, powiedział mi, że jeżeli chcemy ponownie zorganizować eliminację mistrzostw świata, to powinniśmy to zrobić z innym krajem. Stąd pomysł przeniesienia części Rajdu Polski na Litwę. To będzie trzydniowa impreza, a za granicą odbędą co najmniej trzy odcinki specjalne" - powiedział Witkowski podczas briefingu prasowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Reklama

Jak dodał, nie wiadomo jeszcze, czy rywalizacja zostanie przeniesiona na Litwę na cały dzień, czy tylko na jego część.

Bazą rajdu, który w tym roku miał rangę Mistrzostw Europy, pozostaną Mikołajki, gdzie zlokalizowany będzie start i meta. Według Witkowskiego należy uniknąć sytuacji z tego roku, gdy kibice i uczestnicy tonęli w błocie.

"Mazurskie szutry są specyficzne, nie tak twarde, jak np. na południu Europy. Gdy popada kilka dni, robią się koleiny. Przede wszystkim od pogody musimy uniezależnić park serwisowy. Trzeba go przenieść w utwardzone miejsce. Nie wiem, czy będzie to w pobliżu hotelu, ale nie jest to problem, bo w innych krajach kierowcy muszą niekiedy pokonywać nawet kilkadziesiąt kilometrów, żeby pojechać na start" - podkreślił Witkowski.

Prezes PZM podziękował minister Joannie Musze za wsparcie w staraniach o mistrzostwa świata.

"Niedługo po tym, jak objęłam urząd wystosowałam rekomendację w sprawie włączenia Rajdu Polski do mistrzostw świata. Uważam, że nasz kraj powinien organizować jak najwięcej imprez sportowych najwyższej rangi. To świetna okazja do promocji za granicą. Między innymi dzięki temu wartość marki +Polska+ ciągle rośnie" - powiedziała Mucha.

Rajd Polski to najstarsza w kraju impreza rajdowa. Eliminacją mistrzostw świata był w 1973 i 2009 roku. W przyszłym roku zostanie rozegrany w dniach 26-29 czerwca.(

PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy