Hyundai najszybszy na Sardynii

Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) wygrał na Sardynii Rajd Włoch, szóstą rundę samochodowych mistrzostw świata. Kolejne miejsca zajęli kierowcy Volkswagena - Fin Jari-Matti Latvala i broniący tytułu Francuz Sebastien Ogier. Polacy nie startowali.

Ostatni dzień, w którym uczestnicy mieli do pokonania 40 km odcinków specjalnych, nie przyniósł większych zmian. Czołówka unikała podejmowania ryzyka, chcąc przede wszystkim zapewnić sobie punkty do klasyfikacji generalnej. Prowadzenie w cyklu utrzymał Ogier, który triumfował w trzech poprzednich edycjach rajdu na Sardynii i zmierza po czwarty z rzędu tytuł mistrza świata.

Dobra postawa Neuville'a była zaskoczeniem, bowiem Belg, który został ostatnio przesunięty do drugiego zespołu koreańskiego teamu, dysponuje samochodem model 2015, gdy inni kierowcy tej ekipy mają nowe i20 WRC przygotowane na tegoroczny sezon.

W programie tegorocznych mistrzostw globu jest 14 imprez. Siódmą rundą będzie Rajd Polski, który zostanie rozegrany na szutrowych trasach w rejonie Mikołajek na początku lipca.