Reklama

Fiat czy Peugeot? Polacy tylko tłem...

Anton Alen jest liderem po pierwszym etapie i sześciu odcinkach specjalnych Rajdu Orlen, ostatniej rundy tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Fin prowadzący Fiata Grande Punto S2000 o niewiele ponad sekundę wyprzedza Francuza Bryana Bouffier (Peugeot 207 S2000). Co ciekawe, Anton Alen z pilotem Timo Alanne wygrali do tej pory zaledwie jeden odcinek specjalny przy trzech wygranych Bouffier.

Reklama

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje aktualnie Michał Bebenek (Mitsubishi Lancer Evo 9), jednak najlepszy - do tej pory - polski kierowca traci do prowadzącego Alena już ponad pół minuty. Jego przewaga nad czwartym Krzysztofem Hołowczycem (Subaru Imreza) to ponad siedem sekund i zapewne właśnie rywalizacja o najniższy stopień podium będzie jednym z najciekawszych niedzielnych pojedynków.

Na pytanie o możliwość walki z zagranicznymi kierowcami, Michał Bębenek odpowiedział:

Może nie chodzi o zagranicznych kierowców, ale o sprzęty, które posiadają. Myślę, że w takich warunkach nie ma możliwości podpiąć się N-ką, o tym trzeba zapomnieć

Na niedziele zaplanowanych jest sześć odcinków specjalnych, pierwszy rusza już o 10.03, metę rajdu zaplanowano o 16.00 na Starym Rynku w Płocku.

Powiedzieli po 1 etapie Rajdu Orlen:

Anton Alen: Jutro będę jechał jako pierwszy samochód na trasie, wiec być może lepiej byłoby jednak mieć sekundę straty a nie przewagi nad Bryanem. Mimo to myślę, że czeka nas ciekawa rywalizacja>/i>.

Bryan Bouffier: Walka z Antonem jest fantastyczna, dzieli nas 1.2 sekundy, więc jutro wszystko jest możliwe. Kolejni kierowcy, Bębenek i Hołowczyc także są szybcy, więc przed jutrzejszym dniem sprawa jest otwarta.

Krzysztof Hołowczyc: Staramy się jechać bardzo szybko - na 100%, ale w konkurencji z samochodami klasy S 2000, na tym miękkim, "rozrytym" terenie, niestety nie wypadamy najlepiej. Różnica ponad 200 kilogramów na naszą niekorzyść zdecydowanie odbija się na wynikach. Muszę powiedzieć, że zarówno Anton Alen jak i Bryan Bouffier jadą znakomicie, prowadzą niezwykle emocjonującą rywalizację, uzyskując fantastyczne czasy przejazdów odcinków specjalnych. Dobrze by było, gdyby któryś z Polaków włączył się do tej rozgrywki - najchętniej mógłbym to być ja...

Przed nami jeszcze drugi etap i mam nadzieje, że jutro uda mi się nawiązać walkę z tą niesamowitą dwójką kierowców. Nie należy jednak, zapominać, że przed sobą mam jeszcze rewelację rajdu - Michała Bębenka , a tuż za moimi plecami "czai się" bardzo szybki Michał Sołowow. Odcinki niedzielnego etapu są chyba nieco twardsze, w porównaniu z dzisiejszymi, więc nasze szanse powinny wzrosnąć. Jestem bardzo pozytywnie nastawiony przed jutrzejszym etapem. Postaramy się zaatakować już od pierwszych kilometrów i zameldować się na mecie w Płocku na podium.

Klasyfikacja po I etapie

1.	Anton Alen/Timo Alanne - Fiat Punto  - 47.23,7 min
2.	Bryan Bouffier/Xavier Panseri - Peugeot 207 - strata + 1,2 sek.
3.	Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek - Mitsubishi Lancer  + 33 sek.
4.	Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzej - Subaru Impreza +40,8 sek
5.	Michał Sołowow/Maciej Baran - Mitsubishi Lancer  +49,6 sek
6.	Kajetan Kajetanowicz/Maciej Wisławski - Mitsubishi Lancer +58,1 sek
7.	Zbigniew Staniszewski/Bartłomiej Boba - Mitsubishi Lancer  +58,8 sek.
8.	Tomasz Kuchar/Jakub Gerber - Subaru Impreza  +1.02,1 min
INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Orlen | hołowczyc | anton | Fiata | bouffier | mitsubishi | fiat | peugeot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje