Czopik przed debiutem w Subaru

W najbliższy weekend Tomasz Czopik i Łukasz Wroński wystartują w Rajdzie Elmot - pierwszej eliminacji RSMP 2003. Zawodnicy SAPA RALLY TEAM zadebiutują w Subaru Impreza WRC 99.

Samochód pochodzi w węgierskiej stajni TRT, Tagai Racing Technology. Krakowianie mają już za sobą pierwsze testy Imprezy.

Tomasz Czopik: - Nowy samochód, nowy zespół i sponsorzy. To wszystko sprawia, że czujemy lekki dreszczyk emocji. Chcemy wypaść jaknajlepiej, a przede wszystkim dojechać do mety na wysokim miejscu. Mamy nadzieję, że nasz nowy sponsor SAPA Aluminium zaaklimatyzuje się w środowisku rajdowym. Wspierają nas także dotychczasowy sponsorzy: krakowskie firmy Excellent i McComp, z którymi związani jesteśmy od kilku lat. Przeprowadziliśmy już pierwsze testy samochodu. Subaru prowadzi się rewelacyjnie, jest bardzo zwrotne i szybkie. Teraz pracujemy nad ustawieniem zawieszeń. "Elmot" to jeden z najprzyjemniejszych rajdów w Polsce. Jest niezwykle trudny technicznie. Zawsze stał na wysokim poziomie organizacyjnym. Odcinek Lubachów-Jedlina to najbardziej malowniczy i zróżnicowany oes. Od czasu kiedy z programu wypadła słynna "Michałkowa", jest to jeden z najpiękniejszych odcinków na tym rajdzie. Cieszę się, że właśnie od "Elmotu" zaczynamy sezon.

Reklama

Tegoroczne plany startowe Tomasza Czopika i Łukasza Wrońskiego przewidują udział we wszystkich 8 rundach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Krakowianie chcą walczyć o tytuł Mistrzów Polski klasyfikacji generalnej RSMP.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: impreza | elmot | tomasz czopik | Łukasz Wroński | Subaru Impreza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy