C4 i nowa impreza

Obrońca tytułu mistrza świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał Rajd Akropolu, siódmą eliminację mistrzostw świata.

Loeb po raz 41. triumfował w rajdzie zaliczanym do cyklu mistrzostw świata i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej sezonu.

Drugie miejsce zajął Norweg Petter Solberg (Subaru Impreza WRC) tracąc do zwycięzcy 1.09,5, trzecie Fin Mikko Hirvonen (Ford Focus WRC) - strata 1.56,1. Solberg po raz pierwszy jechał nowym modelem subaru - WRC 2008.

W niedzielę ostatniego dnia rajdu Sebastien Loeb nie wygrał żadnego z siedmiu rozegranych odcinków specjalnych. Francuz jechał ostrożnie, oszczędzał samochód i kontrolował rywali.

Mogłem pojechać szybciej, ale to nie miało sensu. Momentami nawet zwalniałem, aby nie przebić opony i nie stracić pozycji lidera. Rajd był bardzo trudny, najważniejsze dla mnie było, aby dojechać do mety - powiedział na mecie Loeb, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Na czwartej pozycji został sklasyfikowany Estończyk Urmo Aava (Citreon C4 WRC). To najlepszy rezultat w karierze uzyskany przez tego kierowcę.

Było bardzo ciężko, ale wynik jest doskonały. Czwarte miejsce to maksimum, jakie mogliśmy tutaj osiągnąć. Wygrałem dwa odcinki, samochód spisywał się bez zarzutu. Mam nadzieję, że w kolejnych imprezach także uda mi się zajmować miejsca w czołowej dziesiątce - powiedział Aava na mecie.

Następną eliminacją mistrzostw świata będzie Rajd Turcji w dniach 13-15 czerwca.