Reklama

Były mistrz świata zachwycony Robertem Kubicą!

Rajdowy mistrz świata z 2003 roku Petter Solberg nie ma wątpliwości, że Robert Kubica może zostać gwiazdą rajdów samochodowych.

Polak w ostatnich dniach podpisał kontrakt z zespołem Citroena i zdecydował się na start w mistrzostwach świata i Europy. "To facet, który będzie osiągał sukcesy" - nie ma wątpliwości Norweg cytowany przez serwis autosport.com.

Solberg w czasie ubiegłorocznych tajnych testów był jednym z pasażerów prowadzonego przez Polaka Forda Fiesty RS WRC. Przyznał, że był pod wielkim wrażeniem kontroli Kubicy nad autem i jego motywacji. Były mistrz świata ujawnił także sporo sekretów dotyczących postawy Polaka. Robert jeździł latem fordem po ulicach we Francji. Byłem razem z nim w samochodzie i muszę przyznać, że jestem pod jego wielkim, wielkim wrażeniem - podkreślił.

Reklama

- Zanim razem testowaliśmy samochód, pożyczył go i jeździł samotnie, więc wiedział, czego się spodziewać, ale mimo to prędkość, jaką był w stanie osiągnąć, jak na kogoś z tak małym doświadczeniem, była niesamowita - zauważył. - Od razu po tym, gdy ruszyliśmy, zauważyłem, że ma umiejętności. Taki sam rytm może utrzymać w Rajdzie Wysp Kanaryjskich.To facet, który będzie osiągał sukcesy - podsumował.

Jednocześnie Solberg nie zgodził się z sugestiami, że Kubica będzie miał większe problemy na odcinkach specjalnych na nawierzchni szutrowej. - Nie będzie to dla niego żaden problem. To inteligentny człowiek, który jest przygotowany na wszystko. To będzie na początek trudny rajd, ale nie sądzę, by sprawił mu większe kłopoty - zaznaczył.

Polski kierowca wystąpi w ramach mistrzostw Europy w Rajdzie Wysp Kanaryjskich pod koniec marca. Kika tygodni później wystartuje w mistrzostwach świata w kategorii WRC2. Zadebiutuje w niej w Rajdzie Portugalii.

(Autosport/RMF)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje