Blancpain odchodzi z wyścigów GT

Znany szwajcarski producent zegarków kończy współpracę z organizacją SRO. Oznacza to, że marka nie będzie już głównym sponsorem wyścigów z serii GT.

Informacja została ogłoszona przez samego założyciela i dyrektora generalnego SRO Motorsports Group - Stephane Ratela.

W trakcie konferencji prasowej po wyścigu w Las Vegas, Ratel oddał hołd marce Blancpain, która towarzyszyła SRO od ponad dekady. W 2011 roku obie firmy wspólnie utworzyły serię Blancpain Endurance Series - obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych serii wyścigowych, w której startują m.in. pojazdy klasy GT3.

Miłych słów nie szczędził także Andrea Caputo - wiceprezydent Blancpain. W krótkim przemówieniu podziękował on za lata owocnej współpracy, a także podkreślił, że pozostawia serię w rękach prawdziwych ekspertów. Stwierdził także, że marka Blancpain musi "iść dalej" co zapewne wiążę się z przeniesieniem sponsoringu na inne rynki.

Reklama

Na obecną chwilę SRO nie potwierdziło żadnego oficjalnego zastępcy i zarówno seria GT World Challenge jak i GT Sports Club pozostają bez tytularnego wsparcia. Na szczęście sytuacja ta nie powinna potrwać za długo.


INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy