Reklama

Bełtowski Motorsport przed Elmotem

Przed recesją panującą w polskim sporcie samochodowym obroniła się niezwykle atrakcyjna klasa Super 1600. W rozpoczynającym się w piątek Rajdzie Elmot - pierwszej eliminacji MP - rywalizację rozpocznie sześć samochodów.

Jednym z kierowców walczących o podium w tych rozgrywkach będzie wicemistrz Polski w Trofeum 1600 w 2002 roku i zdobywca tytułu "Talent Roku 2002 wśród kierowców" Marcin Bełtowski.

Na prawym fotelu zasiądzie nowy pilot Maciej Wilk.

Samochód na którym wystartuje krakowska załoga to znana z ubiegłego roku Skoda Felicia Kit Car, która przed sezonem została rozebrana do ostatniej śrubki i przeszła gruntowny przegląd. Dokonano niezbędnych napraw, poprawiono ustawienia silnika i nastawy zawieszenia.

Dla Marcina Bełtowskiego będzie to trzeci start na Elmocie. - Rajd jest jak zwykle bardzo szybki i wymagający. Odcinki specjalne bardzo techniczne. Wyboiste, zmieniające się śliskie asfalty z dużą ilością smoły, kostka, łączniki szutrowe. Trzeba bardzo uważać, ale charakterystyka tego rajdu mi odpowiada. Trudna do przewidzenia będzie pogoda, która lubi tutaj zmieniać się w trakcie trwania imprezy. Generalnie wolałbym jechać po suchym, jest wtedy dużo większa frajda i dla załogi i dla kibiców. Z drugiej strony na mokrej nawierzchni, gdzie moc silnika nie gra aż takiej roli, możemy mieć większą szansę w walce z konkurencją w silniejszych samochodach. W mojej klasie przybyło rywali, wszystko to są nowsze samochody, a kierowcy, oprócz debiutującego "Juniora", bardzo doświadczeni. Technologicznie nasza Skoda jest trochę z tyłu za konkurencją, co wcale nie oznacza, że nie będziemy walczyć. Trzeba jechać jak najlepiej i jak najszybciej, a przede wszystkim być na mecie.

Reklama

Maciej Wilk - zdobywca tytułu "Talent Roku 2002 wśród pilotów" - ?Rajd bardzo mi się podoba. Jest bardzo kompaktowy, jego aż 21 oesów opiera się na zeszłorocznej edycji, do której dodany został nowy oes na terenie zakładów w Świdnicy, bardzo ciekawy i widowiskowy dla kibiców. Trasa jest jak zawsze na Elmocie wymagająca, bez względu na to czy jest sucho czy pada deszcz. Są miejsca bardzo szybkie, są wolne, są zdradliwe, wszystko co jest tylko możliwe na oesach. Wymagało to bardzo dobrego opisania podczas zapoznania się z trasą. Na pewno nie będzie łatwo, ale będziemy walczyli na tyle, że koledzy będą musieli wziąć nas pod uwagę.

Warto przypomnieć, że załoga Marcin Bełtowski/ Maciej Wilk w ramach przygotowań do sezonu wystartowała w słowackim rajdzie Vranow, zwyciężając w swojej klasie, oraz zajmując drugie miejsce w F2 i dziesiąte w klasyfikacji generalnej.

Marcin Bełtowski i Maciej Wilk wystartują we wszystkich ośmiu eliminacjach RSMP.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wilk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama