Bardzo dobry występ Kajetanowicza w Rajdzie Azorów

Kajetan Kajetanowicz (Ford Fiesta R5) zajął drugie miejsce w Rajdzie Azorów, czwartej rundzie samochodowych mistrzostw Europy. Zwyciężył lider cyklu Irlandczyk Craig Breen (Peugeot 208 T16).

Jadący z pilotem Jarosławem Baranem Kajetanowicz stracił do Breena 1.02,1.

"To był dobry rajd, ale dla nas nie fantastyczny. Jest mi przykro, gdyż rano popełniłem błąd w doborze opon. Ale to się zdarza. Dziękuję zespołowi, dziękuję Craigowi za walkę, dziękuję kibicom. Gratulacje dla zwycięzcy" - powiedział na mecie Kajetanowicz.

Trzecie miejsce zajął siedmiokrotny zwycięzca tej imprezy Portugalczyk Ricardo Moura (Ford Fiesta R5). Na ósmej pozycji została sklasyfikowana litewsko-polska załoga Dominik Butvilas i Kamil Heller (Subaru Impreza WRX).

Breen odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w tegorocznych ME i umocnił się na pozycji lidera cyklu. Kajetanowicz jest drugi.

"Przyjechałem na Azory z jedynym z celem - wygrania rajdu. To jest mój ostatni rok w mistrzostwach Europy i muszę udowodnić, że robię postępy. Samochód pracował perfekcyjnie, team także wykonał wspaniałą pracę. Ten weekend był naprawdę dobry. W sobotę dobrze trafiliśmy z doborem opon, rywale popełnili błędy" - powiedział po dekoracji Breen.

Kolejną rundą mistrzostw Europy będzie w dniach 26-28 czerwca belgijski Geko Ypres Rally, którego trasy wytyczono w Zachodniej Flandrii.

W sezonie 2014 Kajetanowicz wygrał jedną imprezę - styczniowy Rajd Janner w Austrii, trzy pozostałe padły łupem Breena.

W klasyfikacji ME liderem jest Breen - 117 pkt. Drugi jest Kajetanowicz - 103, a trzeci Consani - 53. Na szóstej pozycji jest sklasyfikowany Butvilas - 27 pkt.

Dowiedz się więcej na temat: rajdy