Atrakcje podczas offroadowego weekendu w Wiśle

Prawie 70 kobiet w samochodach terenowych, a wśród nich Dominika Tajner-Wiśniewska, zmierzy się podczas trzeciej edycji rajdu „Women’s Challenge 4x4”, która odbędzie się 22 czerwca w Wiśle. Na starcie stanie także pierwsze elektryczne auto terenowe, które premierowo weźmie udział w rajdzie. Do tego mnóstwo atrakcji dodatkowych przygotowanych dla całych rodzin sprawią, że warto będzie spędzić długi, czerwcowy weekend w Wiśle.

Off-road'owy weekend zacznie się już w piątek 21 czerwca. Od godziny 12:00 na placu B. Hoffa po raz pierwszy odbędzie się "Family Off-Road Day", podczas którego będzie można osobiście poznać kobiece załogi startujące w "Women’s Challenge 4x4", z bliska przyjrzeć się ich pojazdom oraz porozmawiać na tematy związane nie tylko z off-roadem.

Ale "Family Off-Road Day" to nie tylko samochody. Podczas wydarzenia w ramach "Future Off-Road, czyli elektromobilność w terenie" po raz pierwszy będzie można zobaczyć i, w niektórych przypadkach, nawet przetestować terenowe pojazdy na prąd. I tak, na rynku nie zabraknie wspomnianego już samochodu elektrycznego Sokół 4x4, czyli konwersji Land Rovera Defendera na wersję elektryczną. Odbędzie się także pierwszy otwarty pokaz motocykla enduro trzeciej generacji opracowanego przez studentów zespołu E-moto AGH. Elektryczną flotę uzupełnią: quad, segway’e, hulajnogi, rowery terenowe oraz samochodziki terenowe dla dzieci.

Reklama

Dzieci zaprezentują się także na tradycyjnych motocyklach enduro. Do Wisły zawita mocna reprezentacja SMK Enduro Czerwionka ze swoimi najmłodszymi zawodnikami. Reprezentanci klubu startują w zawodach terenowych Cross Country i Enduro, a najmłodsi z riderów mają zaledwie 5 lat. Nie zabraknie także tych starszych, już utytułowanych zawodników i zawodniczek, jak Weronika Duraj. Wercia jeździ od 4 roku życia, a debiut w zawodach zaliczyła już jako 9-latka. Jak zacząć przygodę z off-road'em? Na to pytanie najlepiej odpowiedzą rodzice zawodników, a dzieci na swoich jednośladach pokażą, na co jest stać.

"Podczas piątkowego wydarzenia wystartuje także akcja "Doładuj Hospicjum Świetlikowo“. Jeśli macie stary, zużyty akumulator, który leży w piwnicy lub garażu - koniecznie przynieście go w piątek na rynek w Wiśle. Dzięki zbiórce wspólnie zadbamy o środowisko naturalne i co najważniejsze - pomożemy wybudować Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo. Zebrane akumulatory zostaną zezłomowane, a otrzymane w ten sposób pieniądze będą przekazane na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.“ - mówi Dagmara Kowalczyk pomysłodawczyni i organizatorka "Women’s Challenge 4x4“.

Piątkowym wydarzeniom na rynku w Wiśle towarzyszyć będzie energetyczna Zumba. Mamy nadzieję, że Zumba Family przypadnie widzom do gustu i porwie wszystkich do zabawy. Oprócz tego do godziny 18:00 mnóstwo konkursów, nagród i zabaw organizowanych przez sponsorów i partnerów rajdu: farby KABE, NEO Tools, DRAGON WINCH, miasto Wisła i CAN-AM.

A już w sobotę od godz. 8:00 na rynek zaczną zjeżdżać samochody zawodniczek III edycji "Women's Challenge 4x4", aby od godz. 9:30 uczestniczyć w uroczystym rozpoczęciu rajdu z prezentacją załóg na rampie startowej. Następnie zawodniczki przejadą na tor "Pod Piramidą", gdzie wystartują w trzech klasach na trasach o różnym stopniu trudności. Klasa Extreme przeznaczona jest dla doświadczonych teamów, a klasa Adventure dla początkujących. W klasie Gość drugim pilotem może być mężczyzna, którego zadaniem jest pomoc damskiej załodze na odcinku specjalnym. Poza samochodami na torze zobaczymy także pojazdy typu UTV, które będą klasyfikowane osobno.

Off-roadowy weekend zakończy się w niedzielę spotkaniem "Siła Pasji", które zaplanowano w Hotelu Krokus w Wiśle. Podczas niego uczestniczki podzielą się pasją, opowiadając jak zmieniła ich życie. Będzie więc o: modzie, sporcie, tańcu, ochronie zwierząt, ale także nietypowych "męskich" zainteresowaniach. "Siła Pasji" to spotkanie otwarte dla wszystkich, na które wstęp jest wolny.


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama