Reklama

105 załóg na Barbórce

105 załóg znalazło się na oficjalnej liście zgłoszeń tegorocznego Rajdu Barbórka. 45 edycja imprezy wystartuje już jutro.

Od lat Rajd Barbórka gromadzi na starcie rekordowe ilości załóg - przedstawicieli wszystkich dyscyplin sportów motorowych. Chociaż rajd nie jest zaliczany do klasyfikacji mistrzostw Polski, przez wielu zawodników traktowany jest niezwykle poważnie i prestiżowo. Podczas warszawskiej imprezy mają okazję w widowiskowy sposób podsumować całoroczne zmagania.

W tym roku na liście zgłoszeń pojawiło się aż 105 załóg. Wszystkie będą rywalizować na trasie pięciu pierwszych odcinków specjalnych, a 30 najlepszych zakończy zmagania na słynnej ulicy Karowej, gdzie odbędzie się szósty odcinek rajdu.

Reklama

Najsilniej obsadzona jest najmocniejsza klasa 4, gdzie zgłosiły się 44 załogi. W klasie 3 powinniśmy zobaczyć 29 aut a w klasie 2 napłynęły 22 zgłoszenia. 10 samochodów Kia Picanto pojawi się w markowej klasie 1. Z numerem 1 na trasę wyruszy ubiegłoroczny zwycięzca rajdu Leszek Kuzaj. Tuż za nim pojawi się aktualny rajdowy mistrz Polski, Bryan Bouffier a z trójką zobaczymy wicemistrza kraju Tomasza Kuchara. Pierwszą piątkę listy zgłoszeń uzupełniają Michał Sołowow (nr 4) oraz Krzysztof Hołowczyc (nr 5).

Zawodnicy rozpoczną zmagania już o 8.30, kiedy to pierwsza załoga pojawi się na trasie odcinka specjalnego Żerań. O 9.30 po raz pierwszy wystartuje próba Bemowo, zlokalizowana na autodromie Automobilklubu Polski. O 10.30 załogi przeniosą się na OS Cytadela, by o 11.30 ponownie pojawić się na Żeraniu. Finał pierwszej części rajdu odbędzie się na Bemowie, gdzie o 12.30 rozpocznie się slalom równoległy. O 18.00 trzydzieści najlepszych załóg rozpocznie zmagania o tytuł "Króla Karowej". To właśnie na tej ulicy od lat odbywa się najważniejszy odcinek Rajdu Barbórka. Tuż po 20 poznamy tegorocznych triumfatorów imprezy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rajd | impreza | zmagania | barbórka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje