Reklama

Rewolucja? Egzamin na "prawko" będzie łatwiejszy!

To świetne wiadomości dla przyszłych kierowców. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku wejdą w życie przepisy, dzięki którym uzyskanie prawa jazdy stanie się o wiele łatwiejsze!

W Ministerstwie Transportu powołano specjalny zespół, który zajmuje się sprawą egzaminu praktycznego na prawo jazdy. Jedna z dyskutowanych zmian dotyczyć ma możliwości zdawania egzaminu praktycznego przy wykorzystaniu aut szkół nauki jazdy. Oznacza to, że kandydat na kierowcę, będzie mógł zdawać tzw. "jazdę" na samochodzie, na którym odbywał szkolenie.

Reklama

Podobne przepisy obowiązywały do 2000 roku. Po tej dacie do egzaminów praktycznych na kategorię B wykorzystywane są jedynie samochody egzaminacyjne Ośrodków Ruchu Drogowego. Na pojazdach należących do szkół nauki jazdy egzamin zdawać dziś mogą jedynie kandydaci ubiegający się o prawo jazdy na ciężarówkę lub autobus.

Do zmiany przepisów od lat nawoływali właściciele szkół nauki jazdy. Obecnie, by nie tracić klientów, zmuszeni są bowiem do wymiany swojej floty za każdym razem, gdy samochody zmienia ośrodek egzaminacyjny. Dla niewielkich firm to ogromne obciążenie.

Nowelizacja przepisów niesie jednak za sobą pewne trudności - samochody wykorzystywane do weryfikacji umiejętności kandydatów muszą być wyposażone w urządzenia rejestrujące przebieg egzaminu, co oznacza, że w samochodach służących do nauki jazdy muszą pojawić się kamery.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje