Reklama

Chcą zdążyć przed nowym egzaminem. Ośrodki oblężone

Prawdziwe oblężenie przeżywają ośrodki przeprowadzające egzaminy na prawo jazdy.

Większość kursantów stara się zdążyć z egzaminem teoretycznym jeszcze przed wejściem nowych rozwiązań, które - w ich ocenie - będą znacznie trudniejsze.

W obecnej formule zdający mają pulę pięciuset pytań, do których odpowiedzi mogą nauczyć się na pamięć. W nowej formule - jak przyznaje wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach Marek Kordecki - każdy będzie musiał reagować błyskawicznie podobnie jak ma to miejsce na drodze.

- Każdy będzie musiał odpowiedzieć w ciągu dziesięciu sekund na pewną wizualną sytuację czyli podjąć decyzję w danym momencie. Do tej pory ludzie uczyli się odpowiedzi na osiemnaście pytań na pamięć - wyjaśnia.

Reklama

Zainteresowanie egzaminami w Siedlcach jest duże a okres oczekiwania na egzamin przekracza już miesiąc podczas gdy wcześniej na egzamin oczekiwało się około tygodnia. Same ośrodki też się przygotowują do nowych egzaminów .Problem był z rozporządzeniem do ustawy, które pojawiło się dopiero niedawno.

- Tak naprawdę wcześniej nie bardzo wiedzieliśmy do czego się przygotować natomiast to co mogliśmy robiliśmy wcześniej - stwierdza Marek Kordecki.

Nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami na podstawie której wprowadzone zostaną nowe zasady egzaminowania kierowców zaczną obowiązywać od 19 stycznia 2013 roku.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje