Reklama

Błędne pytania w egzaminie na prawo jazdy! Setki osób nie zdały testu

W miniony weekend do bazy pytań na egzamin teoretyczny z prawa jazdy trafiły zadania zawierające błędy. Wiele wskazuje na to, że przeprowadzone dzisiaj egzaminy trzeba będzie powtórzyć!

Jak dowiedział się reporter RMF FM, w każdym z wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego w kraju trwa ustalanie, ile osób mogło wylosować na egzaminie na prawo jazdy pytania z błędnymi odpowiedziami. Tylko w Warszawie do testu podeszło dziś ponad 100 osób i zdawalność była niższa niż średnia. Według naszych ustaleń, nawet 300 osób w całym kraju mogło nie zdać dziś egzaminu przez wadliwe pytania. 

Tomasz Matuszewski, wicedyrektor warszawskiego WORD-u, relacjonuje w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Mariuszem Piekarskim, że do bazy tysiąca pytań dołożono w sobotę po południu 41 i jak się okazało, część z nich miała błędy. Wykryto je dopiero w czasie egzaminów.

Reklama

Co ważne, pytania były przygotowane przez resort infrastruktury, a dopuszczone zostały przez specjalną komisję weryfikacyjną.

Jak dowiedział się reporter RMF FM, wadliwe pytania są usuwane z bazy. Każda osoba, która oblała dziś teoretyczny egzamin na prawo jazdy, powinna prosić o zweryfikowanie go. 

Dodaje, że jeśli ktoś nie zdał egzaminu, bo wylosował pytanie z błędem i ono zaważyło na wyniku, będzie mógł jeszcze raz, za darmo podejść do testu. 

Rzecznik resortu infrastruktury potwierdza, że co najmniej 8 z dodanych w weekend 41 pytań egzaminacyjnych miało błędy. Analiza wyników egzaminów przeprowadzonych dziś we wszystkich WORD-ach w kraju może potrwać kilka dni. 

***

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: egzamin prawo jazdy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy