Korki na Wszystkich Świętych. W tych miejscach na pewno postoisz. Mamy listę
Zbliża się 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych. Wielu Polaków wyruszy w trasę, by odwiedzić, oddalone często o setki kilometrów, groby swoich bliskich. Spory ruch może przełożyć się na korki. A są takie miejsca, gdzie zatory są pewne. Mamy ich listę.
Pewnym nieodzownym elementem Wszystkich Świętych są podróże. Tego dnia Polacy pokonują nierzadko setki kilometrów, by odwiedzić groby swoich bliskich. Spory ruch na drogach przekłada się na ryzyko wystąpienia utrudnień. Warto więc przygotować się i sprawdzić, w jakich miejscach stanie w korku będzie niemal pewne.
Jak przekazała redakcji money.pl Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrudnień w ruchu należy spodziewać się na trasach:
- Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej - rejon węzła Gdańsk Południe, na którym spotykają się autostrada A1 i droga ekspresowa S7, ma to związek z prowadzoną rozbudową wspomnianego już połączenia
- DK1 - odcinek Podwarpie - Dąbrowa Górnicza, przebudowa trasy do standardów drogi ekspresowej.
- A1 - wymiana nawierzchni na odcinku między węzłami Częstochowa Blachownia i Częstochowa Południe
- S7 - odcinek liczący 9,7 km odcinek Modlin - Czosnów, przebudowa drogi krajowej do standardów drogi ekspresowej
- A6 - remont nawierzchni 4,5-kilometrowego odcinka między węzłami Radziszewo i Szczecin Podjuchy (w kierunku Kołbaskowa), remont obejmuje również węzeł Klucz łączący wspomnianą autostradę z drogą ekspresową S3.
Warto w tym miejscu dodać, że prace na trzech ostatnich odcinkach powinny zostać już niedługo ukończone. W przypadku fragmentu S7 Modlin - Czosnów roboty planowo miały zakończyć się do 8 listopada tego roku. Obecnie jednak poziom zaawansowania prac wynosi ok. 32 proc. a więc termin ten zostanie przesunięty.
Z kolei w przypadku remontu nawierzchni na A6 pierwotnie deklarowano, że rozpoczęte na początku września prace potrwają do końca października. Pierwotnie deklarowano również, że jesienią ma zakończyć się remont jezdni na autostradzie A1.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie skupia się jednak wyłącznie na trasach szybkiego ruchu. W związku ze zbliżającym się świętem służby drogowe mają działać w "podwyższonej gotowości" i wspierać policję. Wprowadzono również zmienioną organizację ruchu na fragmentach dróg krajowych biegnących w rejonie cmentarzy. Jak informuje Generalna Dyrekcja, ma to najczęściej związek z zakazem parkowania.
GDDKiA przypomina, że w okresie Wszystkich Świętych obowiązuje ograniczony ruch pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz obowiązywać będzie w całym kraju 31 października (w godzinach 18:00 - 22:00) oraz 1 listopada (od 8:00 do 22:00).