Reklama

Zima nie odpuszcza. Jak się jeździ w twoim regionie?

Atak zimy daje się we znaki kierowcom. Główna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że utrudnienia na trasach krajowych występują głównie na wschodzie i północy kraju.

Błoto pośniegowe zalega również na drogach Śląska, Małopolski i Dolnego Śląska.

Bardzo źle jeździ się na Podlasiu, w północnej i wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego, a także na Mazowszu. Po całonocnych opadach śniegu trudne warunki na drogach powiatu bialskigo i Białej Podlaskiej.

Fatalne warunki panują również na szosach Podkarpacia. Po zawiejach i zadymkach - nawet główne trasy regionu są mokre i pokryte śnieżnym błotem. Najgorsze warunki - z dróg krajowych - są na 77-ce od Niska do Jarosławia. Jeszcze gorzej na drogach wojewódzkich i lokalnych. Tam miejscami jest całkiem biało.

Reklama

Poprawia się sytuacja na drogach wojewódzkich na południu Lubelszczyzny. Na większości odcinków miejscami zalega pośniegowe błoto. Na północ od Lublina warunki do jazdy są zdecydowanie gorsze. Pomiędzy Lublinem a Łęczną i Parczewem na drogach zalega cienka warstwa zajeżdżonego śniegu. Jest bardzo ślisko.

W Warszawie służby miejskie walczą ze śniegiem. Nocne opady sprawiły, że w stolicy są bardzo trudne warunki jazdy. Akcja odśnieżania rozpoczęła się o 3 rano. Trwało posypywanie tych ulic, po których kursują autobusy komunikacji miejskiej. Po godzinie 6 wyjechały kolejne pługosolarki na mosty i wiadukty.

W stolicy cały czas sypie. Meteorolodzy ostrzegają, że w ciągu dnia może go spaść nawet 12 centymetrów śniegu.

Służby drogowe apelują do kierowców o ostrożną jazdę.

Sprawdź aktualną sytuację na drogach w serwisie kamery.interia.pl.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama