Reklama

Zginął były szef mechaników Michaela Schumachera

W wypadku samochodowym w Anglii zginął Brytyjczyk Nigel Stepney, były szef mechaników teamu Formuły 1 Ferrari, którego kierowcą był wtedy Niemiec Michael Schumacher.

56-letni Stepney pracował dla włoskiej ekipy od 1996 do 2007 roku. Do Ferrari przeszedł wraz z Schumacherem i Rossem Brawnem, gdy ci rozstali się z Benettonem. Był zamieszany w 2007 roku w aferę szpiegowską w F1, gdy udowodniono mu przekazanie jednemu z szefów teamu McLarena Mike'owi Coughlanowi dokumentacji technicznej opracowanej przez inżynierów Ferrari.

Reklama

Sprawa wyszła na jaw na początku lipca 2007 roku; dwa miesiące później Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) podjęła decyzję o odebraniu ekipie McLaren-Mercedes wszystkich punktów zdobytych w sezonie w klasyfikacji konstruktorów. Zespół został także ukarany grzywną w wysokości 100 milionów dolarów.

Afera szpiegowska rozpoczęła się już na początku 2007 roku, gdy Stepney zdecydował się odejść z teamu i szukał nowego pracodawcy. Nie krył, że jest rozgoryczony stosunkami panującymi w Ferrari,.

Ostatnio Stepney pracował w firmie produkującej kamery instalowane na pokładach bolidów wyścigowych. Z otrzymaniem pracy w teamach F1 miał poważne problemy od marca 2008 roku, gdy FIA oficjalnie odradziła zespołom jego zatrudnianie. Schumacher po wypadku na nartach w grudniu jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje