Reklama

Zdawalność egzaminu na prawo jazdy znacznie spadła

Znacznie pogorszyła się zdawalność teoretycznego egzaminu na prawo jazdy kat. B według nowych reguł - wynika z danych zebranych przez "Motor" w kilkudziesięciu Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego.

W okresie styczeń-kwiecień br. (nowe egzaminy obowiązują 19 I 2013 r.) zdawalność wynosiła najczęściej od 30 do 40 proc., podczas gdy w analogicznym okresie ub.r. (gdy stosowano stare zasady zdawania tej części egzaminu) wskaźnik ten wahał się zazwyczaj od 70 do 80 proc.

Reklama

Przypomnijmy, że nowy egzamin na prawo jazdy kategorii B składa się z 32 zadań, za które można zdobyć od 1 do 3 pkt., w zależności od stopnia istotności zagadnienia dla bezpieczeństwa w ruchu na drodze. Aby zaliczyć egzamin, trzeba uzyskać 68 punktów na 72 możliwe do zdobycia. Wcześniej egzamin polegał na odpowiedzi na 18 pytań wielokrotnego wyboru; do uzyskania pozytywnego wyniku trzeba było odpowiedzieć poprawnie na 16 z nich.

Ważna różnica dotyczy również bazy zadań - obecnie, zależnie od dostawcy systemu informatycznego dla ośrodka, funkcjonują dwie pule pytań, obie niejawne. W minionych latach kursanci mieli swobodny dostęp do bazy pytań.

Zdawalność egzaminów na prawo jazdy kategorii B w poszczególnych WORD-ach znajdziesz TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje