Reklama

Zarzut dla Otylii

Prokuratura Rejonowa w Płońsku (Mazowieckie) postawiła mistrzyni olimpijskiej w pływaniu Otylii Jędrzejczak zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, w którym poniósł śmierć jej brat, Szymon.

Jak poinformował szef płońskiej prokuratury Stanisław Sawicki, Otylia Jędrzejczak została przesłuchana w charakterze podejrzanej.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 1października o godz. 17.30, w miejscowości Mączyn (gm. Czerwińsk powiat Płońsk), na drodze krajowej nr 62. Rzecznik mazowieckiej policji nadkomisarz Tadeusz Kaczmarek powiedział, że według świadków zdarzenia, pływaczka, kierująca samochodem marki chrysler, wyprzedzała sznur samochodów, zjechała na lewą stronę jezdni, potem - na pobocze, aż samochód wpadł do rowu i zatrzymał się na drzewie.

Reklama

Według wstępnych ustaleń policji oraz prokuratury, przyczyną wypadku była nadmierna prędkość. Otylia jechała co najmniej 150 km/h, a prawdopodobnie 180 km/h. Podczas manewru wyprzedzania zjechała do rowu, chcąc uniknąć czołowego zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka fiatem uno.

W wypadku śmierć na miejscu poniósł brat pływaczki. Ona sama odniosła niegroźne obrażenia.

Zobacz ZDJĘCIA Z WYPADKU.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: brat | nie żyje | prokuratura | prokuratura rejonowa | zarzut

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy