Reklama

Zagraża niebezpieczeństwo? Jedź przez linię ciągłą

Władze USA ostrzegły obywateli USA przed jazdą samochodem w nocy w mieście Guadalajara (zachodni Meksyk).

Gangi narkotykowe ustawiają tam od wtorku blokady dróg i palą samochody.

Konsulat USA w Guadalajara, drugim co wielkości mieście Meksyku i stolicy stanu Jalisco, zamieścił już w czwartek na swych stronach internetowych informację o zakazie podróżowania samochodem nocą, który dotyczy amerykańskich dyplomatów; konsulat nakłania też pozostałych Amerykanów przebywających w Guadalajara do zastosowania się do tych restrykcji.

Kartele narkotykowe urządzają na ulicach blokady i atakują przejeżdżających od wtorku; według przedstawiciela władz stanu Jalisco, Fernando Guzmana Pereza jest to prawdopodobnie akcja odwetowa za aresztowanie członków gangów.

Reklama

Konsulat USA w Guadalajara zaleca Amerykanom, by natrafiwszy na blokadę drogi zjechali z niej jak najszybciej i schronili się w najbliższym hotelu, centrum handlowym lub jakimkolwiek otwartym lokalu.

Rekomendacje konsulatu zawierają też pewne "kreatywne pomysły" - jak to określa agencja AP. "Jeśli zagraża ci oczywiste niebezpieczeństwo na drodze, nie wahaj się przejechać przez linię ciągłą, by zawrócić" - głosi komunikat konsulatu.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Meksyk | Guadalajara | USA | niebezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy