Reklama

WRC Academy w Polsce!

Brytyjska firma M-Sport, obsługująca BP Ford Abu Dhabi World Rally Team w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata (WRC), planuje na początku 2011 roku otworzyć swoja filię w Krakowie.

Głównym jej zadaniem będzie obsługa programu WRC Academy. M-Sport będzie obsługiwał do 24 samochodów Ford Fiesta R2 w nowopowstałej WRC Academy ze swojej bazy w Polsce.

WRC Academy jest całkowicie nową serią w Mistrzostwach Świata opartą na współpracy FIA i promotora mistrzostw, North One Sport.

Zbudowana na fundamentach popularnego FIA Junior World Rally Championship (J_WRC), akademia zapewni młodym zawodnikom niespotykana dotychczas możliwości rozwoju kariery w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, w przystępnej cenie.

Kierowca, który zadeklaruje chęć uczestniczenia w cyklu WRC Academy, dokonuje zgłoszenia i wpłaca depozyt.

Następnie FIA wytypuje kierowców, którzy wezmą udział w rywalizacji. Każdy z zakwalifikowanych zawodników będzie musiał pokryć koszty startów w wysokości 118 tys. funtów za sezon, obejmujący sześć rund Mistrzostw Świata (Portugalia, Sardynia, Finlandia, Niemcy, Francja, Wielka Brytania).

Reklama

W ramach tej kwoty kierowcy będą mieli podstawione na każdy rajd samochody wraz z obsługą techniczną, oponami itd. Jedynymi dodatkowymi kosztami, jakie będą musieli pokryć są ewentualne uszkodzenia samochodu oraz przelot i zakwaterowanie kierowcy i pilota.

Nowa filia M-Sport w Polsce będzie prowadzona przez pracującego od ponad sześciu lat w M-Sport - Macieja Wodę, który już rozpoczął proces rekrutacji.

"To bardzo ekscytujący projekt. Położenie Krakowa w sercu Europy pozwoli nam na rozwój działalności zarówno z dotychczasowymi klientami firmy, jak również da nam możliwość dalszej ekspansji w przyszłości" - powiedział Malcolm Wilson, prezes M-Sport.

"Akademia WRC jest doskonałym programem, aby w pełni wykorzystać potencjał położenia Krakowa w centralnej części Europy, a wraz z zespołem prowadzonym przez Macieja Wodę jesteśmy gotowi na nowe wyzwania" - dodał.

Tutaj Maciek Woda opowiada o swojej pracy w Ford World Rally Team

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kraków

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama