Reklama

Wątpliwości 19-latka...

Czy 200 zł mandatu i 6 punktów karnych za spowodowanie stłuczki z autem, który poruszał się o zmroku bez świateł to zasadna kara? Jak myślicie?

Oto list, jaki dotarł dzisiaj do naszej redakcji. Jego autor dzieli się z nami swoimi wątpliwościami na ten temat... Przeczytajcie!

Witam. Mam 19 lat. Uczestniczyłem niedawno w kolizji drogowej. Wyjeżdżając z parkingu nie zauważyłem pojazdu jadącego o zmroku bez świateł (w grudniu światła oczywiście obowiązują przez całą dobę). Ciemnoszary opel bez świateł wyłaniający się z ciemności uderzył w bok mojego pojazdu w momencie wyjeżdżania z parkingu.

Po przyjeździe policji (jedyne 40 min) stwierdzono moją winę. Uznano że osoba jadąca bez oświetlenia w ciemności dostaje mandat za brak świateł a ja oczywiście za spowodowanie kolizji!?!. Skutkiem jest mandat wysokości 200zł 6 pkt karnych i oczywiście uznanie mojej winy powoduje utratę zniżek OC.

Chciałem się dowiedzieć czy rozstrzygnięcie to jest zgodne z prawem, gdyż istnieją okoliczności zdarzenia (osoba bez świateł pracuje w policji), które pozwalają mi mieć takie wątpliwości.

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź gdyż ja nie jestem w stanie zasięgnąć takich informacji.

Co sądzisz na ten temat?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: mandat | wątpliwości

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama