Reklama

W stawce czternastu Polaków

W Nowy Rok z Buenos Aires wyruszył 32. Rajd Dakar.

W stawce kilkuset zawodników jest aż czternastu Polaków. W piątek 151 motocyklistów, 134 samochody, 52 ciężarówki i 25 quadów musiało przejechać odcinek z Buenos Aires do Colon (317 km), ale bez pomiaru czasu. Prawdziwe ściganie zacznie się dzisiaj.

Rajd po raz drugi zorganizowano Ameryce Południowej. Trasa, tak jak przed rokiem, prowadzi przez Argentynę i Chile, w sumie ponad 9 tys. kilometrów, które podzielono na 15 etapów. Impreza zakończy się 16 stycznia również w Buenos Aires.

Jeszcze nigdy w historii Rajdu Dakar Polacy nie byli tak licznie reprezentowani. Jedzie czterech motocyklistów: Jacek Czachor, Jakub Przygoński, Marek Dąbrowski i Krzysztof Jamruż oraz Rafał Sonik na quadzie, a w kategorii samochodów terenowych Krzysztof Hołowczyc z pilotem Jeanem Marcem Fortinem, Robert Szustkowski z Jarosławem Kazberukiem oraz Aleksander Sachanbiński z Arkadiuszem Rabiegą.

Ciężarówką pojadą Grzegorz Baran, Rafał Marton i Paweł Zborowski, a w jednej z holenderskich załóg jedzie kolejny Polak Dariusz Rodewald.

Reklama

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: stawka | rajd | Dakar | Buenos Aires

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy