Reklama

V8 i 550 KM w peugeocie!

24 godzinny wyścig Le Mans jest w istocie spektaklem jednego aktora. Począwszy od 2000 roku, aż dziewięciokrotnie jako pierwsze linię mety przekraczały pojazdy marki Audi.

Ku uciesze wielu kibiców sytuacja zmieniła się jednak w 2009 roku, kiedy pojazdy niemieckiej marki zdetronizowane zostały przez peugeota, co więcej napędzanego wysokoprężną jednostką HDI. Niestety, sukces nie trwał długo. W ubiegłym roku na pierwszy stopień "pudła" znów powróciły pojazdy z Ingolstadt. Większość peugeotów zepsuła się zanim dotarła do mety.

Reklama

Ten przykry fakty nie zniechęcił jednak Francuzów, którzy za wszelką cenę chcą wrócić na najwyższy stopień podium. Gwarancją sukcesu ma być nowe auto, którego pierwsze zdjęcia właśnie publikujemy.

Początkowo samochód nosić miał nazwę 90X, ale ostatecznie Peugeot postanowił, powrócić do sprawdzonej 908 HDi FAP. Bliźniacze oznaczenie to w zasadzie wszystko, co łączy pojazd z jego poprzednikiem. Auto zbudowane zostało od podstaw, ma też zupełnie nową jednostkę napędową. W miejsce starego wysokoprężnego V12 zamontowano mniejszy silnik Diesla w układzie V8. Jednostka ma pojemność 3,7 l i legitymuje się mocą maksymalna 550 KM. W zasadzie jedynym elementem pojazdu wspólnym z zeszłorocznym modelem jest... wycieraczka.

Jak wam się podoba nowa "szuflada" Peugeota?

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama