Uwaga szokujące zdjęcia

Nadmierna prędkość i brawura to zdaniem policji najczęstsze przyczyny wypadków. Kierowcy często przeceniają swoje umiejętności co w sytuacji awaryjnej miewa tragiczne skutki.

Policja na całym świecie walczy z piratami drogowymi chwytając się najróżniejszych sposobów. Po ulicach grasują setki nieoznakowanych wozów z wideoradarami, fotoradary ukrywane są nawet w atrapach koszy na śmieci.

Reklama

Okazuje się jednak, że nawet tak drastyczne i niezbyt czyste zagrania stróżów prawa nie są w stanie zmusić kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Dlatego właśnie specjaliści od bezpieczeństwa ruchu wynajdują coraz to dziwniejsze sposoby, by uświadomić kierującym ewentualne skutki brawury.

Niedawno na przydrożnych parkingach u naszych zachodnich sąsiadów zobaczyć można mrożące krew w żyłach inscenizacje, w których dla uświadomienia kierowcom czym grozi niebezpieczna jazda, wykorzystano prawdziwe rozbite samochody.

Wraki samochodów wraz z pniami drzew zainstalowane zostały na specjalnie przystosowanych do tego celu lawetach, które ustawiane są w różnych miejscach.

Trzeba przyznać, że rozwiązanie takie może wydawać się szokujące, ale być może to jedyny sposób, aby dotrzeć do łamiących przepisy kierowców.

Dowiedz się więcej na temat: zdjecie | skutki | nadmierna prędkość | Uwaga!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje