Reklama

Uwaga! Kubica w rajdach!

Organizatorzy rozgrywanego na Sycylii rajdu Taormina - Messina potwierdzili, że w imprezie wystartuje Robert Kubica z pilotem Michałem Kuśnierzem.

Polska załoga ma pojechać renault clio R3. Oficjalna lista zgłoszeń ma być opublikowana w najbliższy poniedziałek.

Rajd w dniach 13-14 listopada będzie się składać z ośmiu odcinków specjalnych.

Dwa tygodnie później (27-29 listopada) Kubica planuje wystartować w rajdzie du Var, ostatniej eliminacji mistrzostw Francji, gdzie pojedzie także rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb. Francuz, którego będzie pilotowała żona, pojedzie Citroenem C2 S1600.

Reklama

Według pierwszych informacji, Kubica miał we Francji wystartować skodą fabią WRC, która jakiś czas kupił, ale teraz, po podpisaniu kontraktu w Formule 1 na sezon 2010 z ekipą Renault, będzie jeździł autem tej marki.

Podobnie czyni Kimi Raikkonen, który w rajdach wykorzytywał do tej pory grande punto, czyli auto Fiata, właściciela Ferrari.

Tymczasem Kubica jest aktualnie w Polsce. Były mistrz kraju w jeździe kartingami, znów zasiadł za kierownicą małego wózka. Na szczecińskim, krytym torze kartingowym Silver zmierzył się z 13 amatorami gier komputerowych.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Kubica | Uwaga!

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy