Reklama

Trepiuno zamiast malucha?

Czy wiecie jak wyglądał fiat 500, który w latach pięćdziesiątych święcił triumfy na drogach całej Europy? Ten legendarny już samochód może trafić znowu do produkcji. Podczas salonu samochodowego w Genewie Fiat zaprezentuje concept-car o nazwie "Trepiuno", który prawdopodobnie zastąpi produkowane w Polsce seicento.

Fiat 500 to w prostej linii przodek fiata 126 i cinquecento. W latach pięćdziesiątych spełniał we Włoszech taką samą rolę jak wiele lat później fiat 126 p w Polsce. "500" przeszła do historii, ale juz teraz prezentujemy na zdjęciach jej współczesną odmianę.

Reklama

TUTAJ galeria zdjęć koncepcyjnego fiata.

Samochód, który prezentujemy powstał na płycie podłogowej pandy. Prototyp wyposażony zostanie w turbodoładowany silnik dieslowski o pojemności 1300 ccm (Multijet).

Czy tak wyglądac będzie następca fiata seicento? I czy także i ten samochód produkowany będzie w Polsce? Na odpowiedzi na te pytania jeszcze za wcześnie...

Polski maluch, czyli Fiat 126p to model, który zmotoryzował Polskę. Jego ostatni egzemplarz zjechał z linii montażowej fabryki Fiata Auto Poland w Bielsku-Białej pod koniec września 2000 roku. Końcowych tysiąc pojazdów

(połowę w kolorze jaskrawo żółtym, drugą połowę w nie mniej krzykliwym kolorze czerwonym) wytworzono w specjalnej wersji "happy end" wzbogaconej dodatkowymi elementami wyposażenia. Za ileś kolejnych lat młodzież będzie się śmiała ze swych ojców i dziadków, że za ich czasów takimi samochodami jeździło się w pięć osób i z bagażami na wczasy nad morze albo w góry. A ojcowie i dziadkowie, żeby nie wypaść jeszcze śmieszniej, starać się będą ukryć prawdę, że kiedyś taki pojazd był ich największym życiowym marzeniem. Bo cóż, jakie czasy, takie marzenia.

Zobacz co o nowym Fiacie Trepiuno myślą nasi czytelnicy - TUTAJ ankieta!

Copyright ©

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: concept car | ankieta | Fiat 500 | fiat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje