Reklama

Tir i 3 auta. Śmierć czterech osób

Cztery osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wypadku, do którego doszło w środę na drodze krajowej nr 8 w okolicach miejscowości Niemcza.

Do zderzenia tira i trzech samochodów osobowych doszło w środę po godzinie 16. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że jeden z samochodów osobowych (daewoo matiz) zjechał na przeciwległy pas ruchu wprost pod zbliżającą się ciężarówkę. Na te pojazdy wpadły dwa inne auta.

W wypadku śmierć poniosły cztery osoby podróżujące samochodami osobowymi. "Trzy inne z obrażeniami nie zagrażającymi życiu trafiły do szpitala" - powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji we Dzierżoniowie Anita Guzek.

Utrudnienia w miejscu wypadku trwały ponad sześć godzin.

Trzy osoby zginęły zaś w zderzeniu auta osobowego z ciężarówką na drodze krajowej nr 7 Warszawa - Gdańsk w pobliżu Olsztynka (Warmińsko-Mazurskie).

Według wstępnych ustaleń policji jadąca od strony Nidzicy ciężarówka zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z volkswagenem passatem. "Troje pasażerów auta osobowego zginęło na miejscu, jedna osoba w ciężkim stanie została odwieziona do szpitala" - poinformowała Mariola Ostaszewska z komendy wojewódzkiej policji w Olsztynie.

Reklama

Kierowca ciężarowej scanii nie odniósł poważniejszych obrażeń. Znalazł się w szpitalu na obserwacji. Jak podała policja, był trzeźwy. Oba rozbite samochody w wyniku zderzenia wypadły na pobocze.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy