Reklama

Taniej już nie pojedziesz!

Volkswagen ujawnił szczegółowe informacje na temat passata bluemotion, a więc najbardziej oszczędnej wersji tego samochodu.

Pierwszy volkswagen bluemotion pojawił się latem zeszłego roku - było to polo, które okazało się dużym sukcesem - ze względu na duże zapotrzebowanie na to auto, aż trzykrotnie zwiększano jego produkcję.

Teraz gama oszczędnych samochodów zostanie poszerzona o passata. Passat bluemotion napędzany jest specjalnie przerobionym silnikiem 1.9 TDI o mocy 105 KM. Jego średnie zużycie paliwa wynosi tylko 5.1 l/100 km (kombi - 5.2 l/100 km), co oznacza, że na jednym baku będzie można przejechać 1350 km! Zakładając roczny przebieg na poziomie 15 tysięcy kilometrów kierowca będzie zmuszony tylko do jedenastu wizyt na stacji benzynowej, a więc rzadziej niż raz na miesiąc.

Passat standardowo będzie wyposażony w filtr cząstek stałych, dzięki któremu emisja dwutlenku węgla będzie ograniczona do 136 g/100 km.

Tak niskie zużycie paliwa nie oznacza, że passat bluemotion będzie zawalidrogą. Prędkość maksymalna sedana to 193 km/h, kombi jest o 3 km/h wolniejsze.

Pierwszy publiczny pokaz passata bluemotion odbędzie się na marcowym salonie w Genewie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: passat | Volkswagen | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje