Sprzedawał nielegalne testery samochodowe

Policjanci Wydziału do walki z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej we Wrocławiu zatrzymali młodego mężczyznę, który podejrzewany jest o sprzedaż podrobionych testerów do diagnostyki samochodów osobowych i ciężarowych.

Poicjanci na podstawie wykonywanych czynności operacyjnych m.in. poprzez sieć internetową dotarli do osoby, która zajmowała się sprzedażą podrobionych testerów do diagnostyki samochodów osobowych i ciężarowych. Podejrzewany w tej sprawie mężczyzna oferował na jednym z portali aukcyjnych tego typu urządzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 4 testery z podrobionymi znakami firmowymi. Ponadto, przeszukując miejsce zamieszkania 27-latka ujawniono marihuanę, z której po podziale można byłoby uzyskać 1,2 tys. porcji handlowych.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, mężczyzna mógł zajmować się handlem "podróbkami" nawet od 3 lat. Tylko w tym roku na podstawie weryfikacji zebranych materiałów potwierdzono sprzedaż ponad 20 sztuk testerów. Wstępne straty legalnego dystrybutora oryginalnych urządzeń wynoszą co najmniej 370 tys. złotych, ale ostateczna kwota w tej sprawie może być znacznie wyższa.

Reklama

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Obecnie funkcjonariusze sprawdzają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie jeszcze innych tego typu czynów. Sprawa jest rozwojowa.

Przypomnijmy, że obrót podrobionymi towarami zagrożony jest karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z tego typu przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 5. Natomiast, jeśli chodzi o posiadanie narkotyków znacznej ilości zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich osób kupujących różne produkty nie tylko poprzez internet, aby dokładnie sprawdzali czy oferowany towar pochodzi z legalnej dystrybucji. Przypominamy, że znaki towarowe są prawnie chronione. Jakiekolwiek posługiwanie się tego typu nazwami, znakami firmowymi przez osoby czy też podmioty, które są do tego nieuprawnione jest zabronione i zagrożone konsekwencjami karnymi.

Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy