Skoda najszybsza w Austrii. Kajetanowicz szósty

Czech Jan Kopecky (Skoda Fabia S2000) wygrał austriacki Rajd Janner, inaugurujący samochodowe mistrzostwa Europy. Szóste miejsce zajął Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza). Z powodu awarii elektroniki w aucie wycofał się Michał Sołowow.

Po dwóch dniach i 18. odcinkach specjalnych Kopecky, zwycięzca z ubiegłego roku, wyprzedził o zaledwie pół sekundy trzykrotnego mistrza Polski Francuza Bryana Bouffiera (Peugeot 207 S2000).

Losy zwycięstwa rozstrzygnęły się podczas ostatniej próby sportowej, wygranej przez czeskiego kierowcę, który był o 11,1 s szybszy od prowadzącego po 17 OS Francuza.

Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Austriak Raimund Baumschlager (Skoda Fabia S2000), tracąc do zwycięzcy 1.18,1.

O jak najwyższą pozycję do końca walczył Kajetanowicz, który na ostatnim odcinku zajął trzecie miejsce, przegrywając tylko z Kopecky'm i Bouffierem. Nie udało mu się jednak wyprzedzić lidera klasyfikacji samochodów produkcyjnych Beppo Harracha z Austrii i ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji generalnie i drugiej w rywalizacji aut produkcyjnych. Austriacki kierowca Mitsubishi Lancera, mistrz swego kraju, wyprzedził Kajetanowicza o zaledwie 1,1 sekundy.

Zadowolony z debiutu Kajetanowicz ocenił rajd jako "fantastyczny". Zadowolony był także z wyników uzyskiwanych na poszczególnych odcinkach, gdzie bez kompleksów walczył z kierowcami teoretycznie dużo szybszych samochodów kategorii S2000.

"To był bardzo trudny rajd, chyba nawet najtrudniejszy w mojej karierze. Cały team ciężko pracował, staraliśmy się wykorzystać wszystkie swoje umiejętności i możliwości samochodu, jechaliśmy najszybciej jak potrafimy. To fantastyczne uczucie walczyć z tak wspaniałymi kierowcami, którzy znają te trasy. Bardzo się cieszę z tego startu" - podsumował na mecie aktualny mistrz Polski.