Reklama

Siedział w BMW. Wężykiem kradł paliwo z Renaulta

Policjanci z Buska zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy, który podejrzewany jest o kradzież paliwa ze zbiornika zaparkowanego auta.

Jak się okazało próbował także okraść z paliwa inne zaparkowane nieopodal pojazdy. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek na jednym z buskich osiedlowych parkingów. Uwagę policjantów zwrócił stojące z uruchomionym silnikiem BMW, zarejestrowane w powiecie pińczowskim.

Jak się okazało znajdował się w nim mężczyzna, który na widok patrolu próbował się w nim ukryć. Powodem jego zachowania było to, że włamał się do zbiornika paliwa stojącego obok Renault Laguna. Za pomocą wężyka do plastikowej butelki wypompowywał z niego paliwo.

Reklama

22-latek znany policjantom z podobnej, wcześniejszej przestępczej działalności, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie parking i stojące na nim pozostałe pojazdy. Okazało się wówczas, że usiłowano się włamać do zbiorników paliwa ośmiu innych aut, uszkadzając przy tym zabezpieczenia wlewów paliwa Źródło: KPP Busko Zdrój

Na filmie sprawca kradzieży wprowadzany do celi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy