Sensacja sporego kalibru!

Michał Bębenek, pilotowany przez brata Grzegorza (Mitsubishi Lancer) wygrał w niedzielę w Mikołajkach 65. Orlen Platinum Rajd Polski, eliminację mistrzostw Polski i Europy.

Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji MP Francuz Bryan Bouffier, a trzecie Michał Sołowow (obaj Peugeot 207 S2000).

To sporego kalibru sensacja, gdyż przed rajdem Bębenek nie był uznawany za faworyta imprezy.

Bouffier umocnił się na prowadzeniu w rajdowych samochodowych mistrzostwach Polski mając 30 pkt, drugą pozycję utrzymał piąty na mecie rajdu Kajetan Kajetanowicz - 25 pkt, a trzeci jest Leszek Kuzaj, który w Mikołajkach nie startował z powodu urazu kręgosłupa.

Z sześciu niedzielnych OS-ów trzy wygrał olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski, dwa Bębenek a jeden Sołowow.

W gronie kierowców rywalizujących o tytuł mistrza Europy (punkty zdobywają tylko zawodnicy zgłoszeni do całego cyklu) najszybszy był Michał Sołowow, przed Tomaszem Czopikiem i Turkiem Volkanem Isikiem. Po czterech rajdach liderem ME jest Włoch Corrado Fontana a Sołowow awansował na pozycję wicelidera.

Na dalekiej pozycji ukończył zawody Krzysztof Hołowczyc, który stracił w sobotę kilkanaście minut po awarii samochodu. W niedzielę trzykrotny triumfator Rajdu Polski jechał już szybko, plasując się w czołówce na poszczególnych odcinkach, ale różnica czasowa do rywali była zbyt duża, aby ją zniwelować.