Reklama

Ronaldo kupił używane auto?

Christiano Ronaldo - znany ze swojego zamiłowania do drogich samochodów - w typowy dla siebie sposób postanowił uczcić zwycięstwo Portugalii w Euro 2016. Kolekcja pojazdów gwiazdora piłki nożnej powiększyła się właśnie o Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse.

Reklama

Przypominamy, że produkcja tego modelu zakończyła się w zeszłym roku. Piłkarz nie wyjaśnił jednak, czy posiłkował się ofertą z rynku wtórnego, czy może zamówił pojazd jeszcze przed zakończeniem zbierania zamówień.

Reklama

Wiadomo jedynie, że auto napędzane jest benzynowym silnikiem W16 o pojemności 8 l. Jednostka generuje moc 1200 KM i zapewnia sprint do 100 km/h w 2,6 s. Prędkość maksymalna jest w przypadku tego modelu elektronicznie ograniczona do "zaledwie" 375 km/h.

Samochód to wydatek - co najmniej - 1,9 mln dolarów. Dla Ronaldo nie jest to jednak zaporowa kwota. Wg zestawienia przygotowanego niedawno przez amerykański magazyn "Forbes" 31-letni napastnik Realu Madryt zarobić miał w ostatnich dwunastu miesiącach rekordową kwotę 88 mln dolarów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy