Reklama

Robert Kubica osobowością roku!

Rajdowy mistrz świata w klasie WRC-2 Robert Kubica (który dzisiaj obchodzi urodziny) został osobowością roku w motosporcie w plebiscycie organizowanym przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA).

Już pojawienie się Polaka na liście dziesięciu finalistów było jego ogromnym sukcesem. Obok Kubicy byli tak m.in Sebastian Vettel, mistrz świata Formuły 1 i Sebastien Ogier, rajdowy mistrz świata w 2013. Zgłoszony był także dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata Sebastien Loeb, który w tym roku zakończył karierę sportową oraz Yvan Muller, mistrz świata w wyścigach samochodów turystycznych.

Oto co podczas uroczystości powiedział Kubica: "Tęskniłem za wyścigami przez te dwa lata. Ten rok był dla mnie w pewnym sensie powrotem. Niestety nie dało się wrócić do Formuły 1. Postanowiłem przerzucić się na kompletnie inną dyscyplinę jaką są rajdy. Dzięki WRC-2 w tym roku wiele się nauczyłem. Mam nadzieję, że w przyszłym roku zrobię mały krok do przodu, startując cały sezon w samochodzie klasy WRC. Jeszcze nic nie jest podpisane, ale sprawy zapowiadają się dobrze".

Uroczystość wręczania nagród odbyła się wczoraj późnym wieczorem na gali FIA w Saint-Denis pod Paryżem. Prestiżową nagrodę Kubicy wręczył sam Emerson Fittipaldi.

Kubica i Maciej Baran odebrali również trofea za tytuły mistrza świata WRC 2 w kategorii kierowców i pilotów a Krzysztof Hołowczyc za zwycięstwo w rajdach terenowych.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy