Reklama

Radical w Polsce

Radical Sportscars to największy na świecie brytyjski producent samochodów przeznaczonych na tory wyścigowe. Właśnie pojawia się w Polsce .

Bramy zaawansowanej technologicznie fabryki w Peterborough opuszcza co roku ponad dwieście ręcznie budowanych maszyn.

Wszystkie modele posiadają homologację drogową w całej Unii Europejskiej. Celem nowej firmy, Radical Motorsport Polska, autoryzowanego dystrybutora Radical Sportscars UK jest - poza sprzedażą indywidualną - przygotowanie i organizacja polskiej serii wyścigowej.

Radical Motorsport Polska oferuje w tej chwili w sprzedaży dwa modele. SR3 RS to bestseller marki - od 2002 roku sprzedano już ponad pół tysiąca tych maszyn. 260 KM w połączeniu z sekwencyjną skrzynią wzorowaną na F1 pozwala ważącemu poniżej pół tony bolidowi na osiąganie 100 km/h w mniej niż trzy sekundy i osiąganie prędkości nieznanych kierowcom o wiele droższych aut.

Większym bratem w ofercie jest SR8 LM. To już bolid najwyższej ligi: pod nadwoziem inspirowanym konstrukcjami z Le Mans kryje się silnik V8 o mocy 460 KM, transaxle i szpera.

Pod koniec tego roku ruszy Radical Racing Academy, program szkoleniowy, gdzie każdy będzie w stanie poczuć prawdziwe wyścigi na poziomie nieznanym dotąd w Polsce.

Zapraszamy na film:

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wyścigowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy