Reklama

Przestaw swoje auto na gaz ziemny!

Gaz ziemny, znany z piecyków i kuchenek, jest coraz częściej używany jako paliwo do samochodów. Jest znacznie tańszy i bardziej przyjazny dla środowiska od rozpowszechnionego w Polsce gazu LPG.

Metr sześcienny gazu ziemnego kosztuje niewiele ponad złotówkę. Stacje, oferujące tańszy gaz, można już znaleźć w Rzeszowie i Tarnowie, a ostatnio powstają także w Krakowie. Przypominają znane już kierowcom stacje LPG - dystrybutory działają na tych samych zasadach.

Gaz ziemny jako paliwo mogą wykorzystywać zarówno samochody osobowe, jak i autobusy. Im większe auto, tym większe będą poczynione oszczędności - metr sześcienny gazu ziemnego jest bowiem równy litrowi gazu płynnego czy oleju napędowego.

Na przestawieniu się na korzystanie z gazu ziemnego korzysta także środowisko. Produktami jego spalania jest jedynie woda i dwutlenek węgla. Na całym świecie jest już półtora miliona aut, korzystających z tego samego gazu, co kuchenki czy piecyki.

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Strefa Gazy | paliwo | LPG | auto | gaz ziemny | gaz

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy