Reklama

Prius w INTERIA.PL

Zamówienia na Toyotę Prius, drugą generację sedana z napędem mieszanym sięgnęły 11 tys. szuk w ciągu dwu pierwszych tygodni sprzedaży, około ośmiokrotnie przekraczając wytyczone cele.

Trzeci co do wielkości światowy producent samochodów planuje sprzedawać w Japonii, gdzie samochód został wprowadzony do sprzedaży 1 września, 3 tys. sztuk tych aut miesięcznie, czyli 36 tys. sztuk rocznie. Sprzedaż za granicą rozpocznie się w tym roku w późniejszym terminie.

Nowy Prius jest bardziej paliwooszczędny od swojego poprzednika i jest sprzedawany po zbliżonej cenie, za 2,15 mln jenów ($18,520) w Japonii. Auto oferuje również opcję, która pozwala na samoczynne parkowanie samochodu - według Toyoty jest to pierwszy taki system na świecie.

Reklama

Poprzedni Prius, który debiutował w 1997, był pierwszym na świecie produkowanym na masową skalę samochodem o mieszanym, spalinowo-elektrycznym napędzie, a jego sprzedaż sięgnęła na całym świecie 120 tys. sztuk. Toyota ma nadzieję sprzedawać 300 tys. sztuk tych ekologicznych aut rocznie do połowy dekady. Wśród producentów samochodów poza Toyotą jedynie Honda Motor oferuje auta o mieszanym napędzie.

Serwis Motoryzacja INTERIA.PL testuje aktualnie Priusa. Wkrótce napiszemy o wrażeniach z jazdy tym interesującym autem, które na trasie Warszawa - Kraków spaliło nam... 13 litrów benzyny.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje