Reklama

Posłowie 56 razy okrążyli Ziemię

Sejmowe auta przejechały w zeszłym roku 2 250 000 kilometrów - to tak, jakby 56 razy okrążyły Ziemię. A posłowie prywatnymi autami wyjeździli ponad drugie tyle.

To wszystko na nasz koszt! Bo politycy, nawet gdy rozbijają się własnymi samochodami, dostają z Kancelarii Sejmu zwrot pieniędzy za benzynę - pisze "Fakt".

Po wódkę do sklepu, na imprezę u cioci, do fryzjera i kosmetyczki - już od dwóch dni "Fakt" opisuje, do czego posłowie wykorzystują sejmowe samochody.

Teraz dziennik dotarł do szokujących danych: utrzymanie 55 sejmowych aut, które są służbowe tylko z nazwy, kosztowało nas w zeszłym roku ponad 4 mln zł! A to, niestety, jeszcze nie wszystko. Bo prawie 10 mln kosztowały nas wojaże posłów ich prywatnymi autami! Politycy bez żenady wyciągali rękę do Kancelarii Sejmu po pieniądze - wystarczyło wyjaśnienie, że używają swoich aut do służbowych celów.

Reklama

"Fakt" postanowił sprawdzić, na co pożytecznego można wydać 14 mln zł, które wyjeździli posłowie. Dyrektor Tomasz Walasek ze Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie aż złapał się za głowę, gdy usłyszał taka sumę: "Spokojnie starczyłoby nam na leczenie pacjentów przez dwa i pół miesiąca" - usłyszał dziennik. A to przecież jeden z największych szpitali na Pomorzu.

Zobacz ostatnie wydanie naszego biuletynu.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ziemie | posłowie | politycy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy