Reklama

Poniedziałkowa czarna seria wypadków na drogach

Poniedziałek rozpoczął się na polskich drogach tragicznie.

W czołowym zderzeniu toyoty i volkswagena pod Wyszkowym zginęły cztery osoby, w tym troje dzieci. To jednak nie koniec niepomyślnych wiadomości spływających z całej Polski.

Reklama

***

Po zderzeniu dwóch samochodów osobowych przez ponad godzinę zablokowana była autostrada A2 na odcinku pomiędzy Poznaniem a Bukiem (Wielkopolskie).

W wyniku wypadku ranna została jedna osoba, którą do szpitala przewiózł śmigłowiec pogotowia lotniczego. Po usunięciu zniszczonych samochodów ruch na autostradzie został przywrócony.

***

Po zderzeniu trzech samochodów zablokowany był miejski odcinek drogi krajowej nr 42 w Starachowicach (Świętokrzyskie).

Jedna osoba została odwieziona do szpitala.

Z wstępnych ustaleń przyczyn wypadku wynika, że kierujący volkswagenem passatem zderzył się na przeciwległym pasie ruchu z fiatem bravo, a następnie uderzył w hyundaia.

Droga jest już przejezdna.

***

Droga krajowa nr 50 jest zablokowana po wypadku, do którego doszło w poniedziałek rano w Zieleńcu na Mazowszu (pow. węgrowski). Policja wyznaczyła objazdy.

Jak poinformowała Aleksandra Banaszczyk-Dąbrowska z zespołu prasowego mazowieckiej komendy policji, doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. Jedna osoba została ranna.

Policja wyznaczyła objazdy od Ostrowi Mazowieckiej; w miejscowości Brok na Wyszków i z drugiej strony w Łochowie na Wyszków.

Według Banaszczyk-Dąbrowskiej kierowcy mogą spodziewać się utrudnień, bowiem tą samą trasą zorganizowano objazd związany z porannym wypadkiem na drodze krajowej nr 8 w Knurowcu k. Wyszkowa, w którym zginęły 4 osoby, a 8 zostało rannych. Trasa ta nadal jest zablokowana.

Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

***

Po wypadku zablokowana była droga krajowa nr 32 między Zieloną Górą a Leśniowem Wielkim. Na wysokości zjazdu do miejscowości Radomia zderzyły się dwa samochody: volkswagen passat i fiat doblo. Ich kierowcy są ranni.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że jeden z kierowców nagle zmienił pas ruchu i doprowadził do czołowo-bocznego zderzenia samochodów.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama